Strona główna > Sport i Turystyka > Wędkarstwo > Wędki wysokiej jakości

Wędki wysokiej jakości

Wędki wysokiej jakości

Dobrej jakości blanki spinningowe mnie interesują. Szukam interesujących, dobrze ocenianych marek.

Marioleczka

Posty: 4

 
Przerabiałem wędzisko pod własne potrzeby. Dobierałem konkretne elementy, ale teraz z perspektywy czasu wolałbym wszystko zlecić pracowni. Taka wędka jest może droższa, ale przyjemniej się łowi. No i wyróżnienie się wędką to już oznaka pewnego poziomu.

Facio

Posty: 8

 
Polecam z czystym sumieniem Ireneusza Matuszewskiego. Bardzo dobre blanki stosuje. Montaż wędziska absolutnie bezbłędny. Dodatkowo dochodzi optymalna konstrukcja rękojeści rezonansowych. Teraz mam tak czułą wędkę, że w porównaniu do zwykłych modeli to różnica wręcz nie do pomyślenia. Trzeba jednak trochę już połowić, żeby poczuć jakość.

Mariusz

Posty: 21

 
Jakbym miał wybierać to oczywiście włókno węglowe postawiłbym nad włókno szklane. Ze szklanym mam raczej niemiłe doświadczenia.

namok

Posty: 11

 
Zobacz, czy można w danej pracowni przetestować elementy osobiście. Według mnie znacznie większy komfort. No i zwróć uwagę na dotrzymanie warunków gwarancyjnych.

TomekK

Posty: 14

 
Długość wędki zawsze dobierasz do terenu. Jak już zamawiasz to poproś, żeby ci optymalizowali do łowienia z brzegu i z łódki ewentualnie.

mirekp2005

Posty: 14

 
Do spinningu oczywiście możliwie najlżejsza wędka, bo nawet różnica kilku gram tak naprawdę ma znaczenie.

zenek15

Posty: 10

 
Już po pierwszym kontakcie z wędką spersonalizowaną wiesz, że to jest właśnie faktyczna jakość. Seryjna produkcja niestety nie zapewnia ci tego, czego faktycznie potrzebujesz. Każdy wędkarz ma trochę inny charakter, a jak zamówisz wędkę to wtedy dopiero możesz pracować nad osiągnięciem mistrzostwa w wybranym stylu. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Jasio

Posty: 19

 
Do analizy masz sporo parametrów wędki przed zamówieniem. Akcja, długość, waga, oczywiście ciężar wyrzutu. Tanie wędki łatwo złamać przy błędnym nałożeniu zestawu, a to się jednak zdarza.

wrrraak22

Posty: 10