Jakie macie doświadczenia z optymalizacją podatkową

Jakie macie doświadczenia z optymalizacją podatkową

Czy w tym momencie historycznym opłaca się przenosić interesy za granicę, czy to nie do końca dobry pomysł?

Yuri20

Posty: 2

 
To akurat prawda. Spółka LTD jest bardziej wiarygodna przy pozyskiwaniu finansowania, a za granicą zdobywasz od razu masę kontaktów. Ja średnio znałem angielski, ale na początku zleciłem księgowość, a później już sam ogarnąłem. Wszyscy tak zaczynają.

mati

Posty: 40

 
Marzy mi się brytyjska kwota wolna od podatku. My mamy w tym momencie ochłapy, duży ZUS zbliża się do 2000 złotych. W takich warunkach żyć i ogarniać inwestycje? Już wolę część z tej kwoty przeznaczyć na księgowość w UK i nie patrzeć na krajowe urzędy.

Grażyna12

Posty: 4

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

pawel253

Posty: 9

 
Przeniosłam się i mam spokój. Z mężem planujemy przeprowadzkę od nowego roku. Pewnie wyjdzie pół roku w innym kraju, kilka miesięcy w Polsce, w mniejszym mieszkaniu. Nie ma sensu z tym zwlekać. Biznes, jeżeli już to tylko za granicą.

Klarka

Posty: 3

 
Jeżeli chodzi o podatki to przy dużych zarobkach w UK jest średnio, ale ludzie mają wiele form wypłaty, większą elastyczność. Tam nikt się nie czepia za wypłacenie sobie dywidendy, albo za inne podobne praktyki.

marcinmg

Posty: 26

 
W UK urzędnicy nie kontrolują tak intensywnie przedsiębiorców. Dla mnie to był szok kulturowy. Z tego powodu do UK my jeździmy, a nie oni do nas, a to tylko jeden z powodów.

Marioleczka

Posty: 13

 
Polskie urzędy nie mają żadnego prawa, żeby monitorować spółkę LTD. Masz wolność od zobowiązań krajowych, a to jest niezwykle oczyszczające doświadczenie.

Eksperttt45

Posty: 3

 
Mam kilka sklepów internetowych i przyznam, że zastanawiam się nad przeniesieniem części interesów za granicę. Nie chodzi tylko o same podatki, ale o kulturę współpracy z urzędami. Czytam regularnie https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ i masz wiele przykładów na patologie wynikające z Nowego Ładu. Według mnie to ostatni rok, żeby się przenieść bez problemów formalnych. Później może być tak, że opodatkują bardzo mocno tych, którzy chcą się wynieść z Polski.

wisła22

Posty: 13

 
Dzięki naprawdę za ten temat. Trochę mi oczy otworzył i też chyba będę się zbierał za granicę powoli. Spółkę można otworzyć i zamknąć w normalny sposób, a w Polsce nawet to jest utrudnione. Za granicą łatwiej prowadzić interesy niż we własnym kraju. I śmieszne i straszne jednocześnie.

gregBard

Posty: 40